Полянська громада
Закарпатська область, Мукачівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Повідомлення про оприлюднення регуляторного акту «Про встановлення розмірів ставок єдиного податку для фізичних осіб на 2018 рік»

3.1. Повідомлення про оприлюднення регуляторного акту


  Полянська сільська рада ОТГ інформує про оприлюднення проекту рішення «Про встановлення розмірів ставок єдиного  податку для фізичних осіб на 2018 рік» та аналізу його регуляторного впливу.


  Пропозиції та зауваження від громадян, суб’єктів підприємницької діяльності  до проекту рішення з відповідним аналізом регуляторного впливу ради надавати в письмовому та електронному вигляді протягом 30 днів з дати його оприлюднення до виконавчого комітету Полянської  сільської ради.


  З повним текстом проекту рішення «Про встановлення розмірів ставок єдиного  податку для фізичних осіб на 2018 рік»»  можна ознайомитися у приміщенні Полянської сільської ради ОТГ, за адресою:с. Поляна, вул. Духновича, 63

3.2. Аналіз регуляторного впливу

Аналіз регуляторного впливу

 

            Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 308 від 11.03.2004р.

           

Назва регуляторного акта: рішення ____сесії Полянської сільської ради  7-го скликання від _________2017 року «Про встановлення розмірів ставок єдиного податку для  фізичних  осіб на 2018 рік»

 

Регуляторний орган: Полянська сільська рада

 

Розробники документа: виконавчий комітет Полянської сільської ради

 

Визначення проблеми

 

            На сьогодні на  території Полянської сільської ради діють ставки єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва, які затверджені рішенням 5-ої сесії Полянської сільської ради 7-го скликання  28.02.2017 року  № 56 «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік».

            Станом на 01.06.2017 року єдиний податок сплачували 198 суб’єкта підприємницької діяльності – фізичних осіб та 10 суб’єктів господарювання – юридичних осіб. Протягом січня – травня 2017 року до сільського бюджету поступило всього плати єдиного податку – 1498,3 тис.грн., в т.ч. від юридичних осіб – 231,8 тис.грн. та 1266,5 тис.грн. – від фізичних осіб.

            Відповідно до пп.12.4.1. п.12.4 ст.12 Податкового Кодексу України єдиний податок належить до переліку місцевих податків та є обов’язковим для встановлення місцевими радами.

            З метою виконання приписів ст.12 Податкового Кодексу України проектом регуляторного акта пропонується затвердити сільською радою  ставки єдиного податку для платників I групи у відсотках до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом , що буде діяти станом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи - у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

            Відповідно до пп.12.3.4. п. 12.3 ст.12 Податкового Кодексу України рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлених місцевих податків та зборів.

            Встановлення ставок єдиного податку, які мають відповідати вимогам сьогодення, матиме суттєве значення не тільки для місцевого бюджету, але й для громадян, що мешкають на території сільської ради, від цього залежить фінансування місцевих бюджетних програм і розвиток соціальної інфраструктури сіл Полянської сільської ради . Тому проблема, яку пропонується вирішити шляхом прийняття відповідного регуляторного акта, дуже важлива для всіх мешканців територіальної громади.

     

2. Цілі державного регулювання

 

      Метою прийняття проекту є:

            - приведення положень нормативно-правового акта з питань оподаткування на території сільської ради у відповідність до норм чинного законодавства;

            - забезпечення надходжень до місцевого бюджету.

 

3. Альтернативні способи досягнення зазначених цілей

 

                  Можливі такі альтернативні варіанти:

                  - неприйняття Полянською сільською радою рішення “Про встановлення розмірів ставок єдиного податку для фізичних осіб на 2018 рік”;

                  Відповідно до ст. 12 Податкового кодексу України, у разі неприйняття сільською радою відповідного рішення про встановлення місцевого податку, такий податок справлятиметься із застосуванням мінімальної ставки, що призведе до втрат доходів.

            - прийняття Полянською сільською радою рішення “Про встановлення розмірів ставок єдиного податку з фізичних осіб на 2018 рік” забезпечить виконання вимог Податкового кодексу України та надходження до бюджету.

4. Механізм розвязання проблеми:

 

      Проектом рішення передбачається встановити ставки у відсотковому    відношенні до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати, які встановлені законодавством, тому знижена   ймовірність впливу інфляційних процесів в країні на реальний розмір єдиного податку.

                  Механізм справляння єдиного податку визначений і буде застосовуватись  в межах територіальної громади Полянської сільської ради.  відповідно до вимог Податкового кодексу України.

            При встановленні розміру ставок єдиного податку за базу були взяті ставки єдиного податку, що діяли до  01.01.2018р. з урахуванням підвищення мінімальної заробітної плати станом на початок наступного року.

      Механізмом досягнення цілей регулювання є:

            - повідомлення контролюючих органів про встановлені ставки єдиного податку з метою їх впровадження та контролю за їх сплатою;

            - забезпечення інформування громадськості та суб’єктів господарювання про вимоги регуляторного акта шляхом його оприлюднення в засобах масової інформації та мережі Інтернет.

           

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

 

                  Встановлені цілі можуть бути досягнуті тільки в разі прийняття  запропонованого регуляторного акта, положення якого визначать в межах територіальної громади Полянської сільської ради, розмір єдиного податку у відповідності до норм діючого податкового законодавства. В межах наданих чинним законодавством повноважень при прийнятті рішення про встановлення ставок єдиного податку сільською радою буде одночасно визначено, що обов’язкові елементи застосовуються відповідно до положень Податкового кодексу України.          

                 

6. Визначення очікуваних результатів прийняття акта із застосуванням методу аналізу вигод та витрат

 

      Аналіз вигод і витрат

Можливі вигоди

Можливі витрати

Сфера інтересів держави

Реалізація податкової політики держави в сфері господарськоїґ діяльності

Витрати на інформаційне забезпечення документа

Збільшення обсягу надходжень до сільського  бюджету

Витрати на контроль за виконанням регуляторного акту

Зменшення тіньового сектору економіки, легалізація діяльності суб'єктів господарювання

Наявних витрат не вбачається

Сфера інтересів суб’єктів господарювання

Забезпечення законного права суб'єктами господарювання обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності

Витрати, пов'язані з необхідностю дотримання умов застосування спрощеної системи оподаткування та справляння єдиного податку

Справляння єдиного податку в залежності від доходів підприємця

Легалізація окремих видів господарської діяльності

Обов'язкові платежі податкового характеру

Сфера інтересів громади (громадян)

Фінансування сільських  бюджетних програм, покращення соціального забезпечення населення громади

-

Збільшення кількості робочих місць у місць у підприємців, які вийшли з “тіньової економіки”

 

-

 

 

 

 

7.  Строк дії акта

 

            Згідно вимог чинного законодавства строк дії запропонованого регуляторного акта обмежений. Строк дії регуляторного акта з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року із можливістю внесення до нього та його відміни у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках.

     

8. Показники результативності регуляторного акта

 

            Відстеження ефективності дії зазначеного регуляторного акта передбачається за наступними критеріями:

      - кількість зареєстрованих СГД, що сплачують єдиний податок;

      - сума надходжень до сільського бюджету від сплати єдиного податку.

 

9. Заходи з відстеження результативності акта

 

      Базове відстеження результативності дії регуляторного акта буде проведено до дня набрання чинності регуляторного акта

                  Періодичне відстеження не буде проводитись на підставі част.7 ст.10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

      Відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься виконавчим комітетом  Полянської сільської ради.

      Відстеження розміру надходжень до сільського бюджету та кількості суб’єктів підприємницької діяльності – платників єдиного податку буде здійснюватись шляхом аналізу інформації.

 

 

Секретар сільської ради                                                                                                             Н.І.Петрус 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь