Полянська громада
Закарпатська область, Мукачівський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Від екстремального до естетичного

 

Від екстремального до естетичного

30 вересня члени гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Закарпатського центру туризму, що працює при Плосківській ЗОШ І-ІІІ ст. Полянської сільської ради побували на «відкритих дверях», які туристичний центр провів в ужгородському парку «Під замком».

Гуртківці з захопленням пройшлись канатною дорогою - «тарзанкою», взяли участь у краєзнавчому конкурсі, постріляли в тирі, поїздити на велосипедах та педальному картингу.

Найбільше школярам сподобались мотузкові атракції. Староста групи Марина Лявинець так прокоментувала свою першу «тарзанку»: «Я не можу прийти до себе. Колінки трусяться і зараз, але враження незабутні».

 Вже будучи в Ужгороді, гуртківці скористались нагодою відвідали меморіальний музей видатного закарпатського художника Федора Манайла.

Екскурсовод Вікторія розповіла школярам, що сам музей було відкрито 9 лютого 1981 року. У меморіальних та експозиційних приміщеннях зібрані особисті речі, документальні матеріали, велика кількість художніх творів, які знайомлять глядача з творчістю відомого майстра пензля.

Діти почули, що творча спадщина Манайла широка та різноманітна: живопис, графіка, декорації, монументалістика, книжкова графіка. Художник театру, кіно, сцени – він скрізь виявив блискуче володіння технікою та специфікою різних видів мистецтва. Майже ніхто із закарпатських художників не сягав таких потаємних глибин народного життя, не піднімався до таких висот народного духу, як Федір Манайло. У творчості художника відображено чи не все ХХ століття – складна, неоднозначна, суперечлива епоха. Найвідоміші роботи майстра: «Вересень», «Колочава», «Село в Горах», «Музей сплаву».

Окрім живописних та графічних творів, часто експонуються виставки під назвою “Книжкова графіка” та “Декоративні різьблені диньки”. Звернувшись до книжкової графіки в 1947 році, проілюструвавши перше в області видання повісті Івана Франка «Захар Беркут», митець неодноразово повертається до роботи над книжковими оформленнями. В їхньому числі: ілюстрації до творів Марка Черемшини та Ольги Кобилянської, цілого ряду збірок народного фольклору, зокрема збірка «Народні балади Закарпаття».

Після цікавої екскурсії, подякувавши екскурсоводу, юні плосківські туристи, переповнені екстремальними та естетичними враженнями, у гарному настрої повернулись додому.

До подорожі гуртківців в Ужгород активно долучилась ГО "Закарпатська регіональна організація розвитку туризму" на чолі з Василем Кочаном. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь