Патронат над дитиною

В Україні запрацювала нова форма сімейного виховання – патронат над дитиною,  яка передбачає  надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.
Ці питання врегульовано такими законодавчими та нормативно- правовими актами:                                    Закон України від 26.01.2016 року № 936-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми”. Цим законом запроваджено нову форму тимчасового сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – сім’я патронатного вихователя.

У кінці березня цього року набрала чинність  постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р. №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», яка регулює наступне:

А) порядок створення та діяльність сім'ї патронатного вихователя;

Б) влаштування, перебування дитини в сім'ї патронатного    вихователя;

В) цією Постановою затверджено Типовий договір про патронат над дитиною;

Г) висвітлено Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини  в сім'ї патронатного вихователя.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути:

• Одночасно під патронат в одну сім’ю влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.
    Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. За цей час соціальні фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. У разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, їй підшукають іншу форму сімейного виховання.
    Шановні жителі Полянської ОТГ! Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.
    Більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись у Полянську сільську раду.

Полянська сільська рада