Полянська громада
Закарпатська область, Мукачівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Повідомлення про оприлюднення проекту рішення «Про затвердження Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури на території Полянської ОТГ» та аналізу його регуляторного впливу

1.1. Повідомлення про оприлюднення регуляторного акту


  Полянська сільська рада ОТГ інформує про оприлюднення проекту рішення «Про затвердження Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури на території Полянської ОТГ» та аналізу його регуляторного впливу.


  Пропозиції та зауваження від громадян, суб’єктів підприємницької діяльності  до проекту рішення з відповідним аналізом регуляторного впливу ради надавати в письмовому та електронному вигляді протягом 30 днів з дати його оприлюднення до виконавчого комітету Полянської  сільської ради.


  З повним текстом проекту рішення «Про затвердження Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури на території Полянської ОТГ» можна ознайомитися у приміщенні Полянської сільської ради ОТГ, за адресою:с. Поляна, вул. Духновича, 63

1.2. Аналіз регуляторного впливу

 

Проекту рішення Полянської сільської ради

«Про затвердження Порядку залучення, розрахунку розміру і використання

 коштів пайової участі у розвитку інфраструктури

 на території Полянської ОТГ»

 

 

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання.

 

На сьогоднішній день право органів місцевого самоврядування залучати кошти замовників будівництва для пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів встановлено рядом нормативно-правових актів, прийнятих на державному рівні    Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», тощо.

Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури на території Полянської об’єднаної територіальної громади (далі – Порядок) розроблено на підставі чинного законодавства, з метою визначення умов залучення коштів для розвитку інфраструктури  Полянської ОТГ з урахуванням функціонального призначення об’єктів будівництва та регулювання організаційно-правових відносин, пов’язаних з оформленням договорів про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури Полянської ОТГ.

 

 

Даним Порядком пропонується вирішити впорядкування відносин між Полянською сільською радою ОТГ та замовниками будівництва, пов’язаних з укладанням договорів про пайову участь, розміром пайової участі, тощо.

 

Дана проблема не може бути вирішена за допомогою ринкових механізмів, оскільки частиною першою статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

 

2. Мета та цілі регулювання.

 

Метою проекту рішення Полянської сільської ради ОТГ є впорядкування відносин пов’язаних з укладанням договорів про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури території Полянської ОТГ та сплати пайової участі за встановленими розмірами.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей

Альтернативи

Переваги

Недоліки

 

Залишення усього  без змін

 

Відсутні

Недотримання вимог чинного законодавства

Обраний спосіб регулювання

Впорядкування відносин

пов’язаних з укладанням

договорів про пайову участь

 

За ринкових допомогою механізмів

 

Відсутні

Відсутні

 

 

4. Механізм та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми

Для розв’язання проблеми пропонується прийняти проект рішення «Про затвердження Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури Полянської ОТГ». Так як  даний Порядок  розроблений на підставі  статті 40 Закону України «Про регулювання  містобудівної діяльності», іншого документу, який би регламентував розміри пайової участі  забудовників у розвитку   інфраструктури населеного пункту    немає.

 

5.Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту

 

Залучення забудовників  до пайової участі у розвитку інфраструктури дозволить  створити нові та реконструювати діючі об'єкти, а також буде сприяти планомірному розвитку інфраструктури населених пунктів Полянської ОТГ.

Цілі можуть бути досягнуті, оскільки проектом рішення визначено умови:

 

- укладання договорів про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури Полянської  ОТГ;

 

- перерахування пайової участі до місцевого бюджету.

 

6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акту.

 

Базові групи інтересів

Вигоди

Витрати

Місцева влада

- дотримання вимог чинного законодавства щодо залучення коштів замовників будівництва для пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів;

- впорядкування механізму розрахунку та сплати пайових внесків;

- акумулювання коштів, що мають цільове спрямування на покращення інфраструктури

Відсутні

Суб'єкти підприємницької діяльності

-

прозорий  механізм  здійснення

розрахунку  розміру  пайових  внесків,

укладення договорів про пайову участь

Витрати,

пов’язані

зі

сплатою пайових внесків

Населення

- покращення інфраструктури;

- додаткові, кошти, що спрямовуються

на

вирішення

першочергових завдань

соціально-економічного розвитку

Відсутні

 

7.  Строк дії регуляторного акту

 Строк дії регуляторного акта необмежений. У разі зміни законодавства, або з інших причин, до регуляторного акта можна вносити зміни та доповнення.                                           

 

8.  Показники результативності регуляторного акту

 

Відстеження результативності дії зазначеного регуляторного акта передбачається за наступними критеріями:

 

  1. Кількість укладених договорів про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури Полянської ОТГ.

 

  1. Кількість суб’єктів господарювання, які уклали договори про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури Полянської  ОТГ.
  2.  
  3. Обсяг коштів, залучених до місцевого бюджету від пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури Полянської ОТГ.

 

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту.

Базове відстеження результативності вищезазначеного регуляторного акта буде здійснюватися відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

          Повторне відстеження регуляторного акта буде здійснено через рік  з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом.

Періодичні відстеження  планується проводити один раз на кожні три роки, починаючи з дня виконання заходів щодо повторного відстеження, з метою подальшого вдосконалення рішення сільської  ради ОТГ.

Відстеження результативності буде здійснюватись протягом усього терміну дії шляхом розгляду пропозицій та зауважень, які надійдуть до виконавчого комітету Полянської сільської ради ОТГ, з метою подальшого вдосконалення рішення селищної ради.  

 

 

Секретар ради                                                                                                           Н. Петрус

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь