Закарпатська область, Мукачівський район

Дата: 30.06.2024 10:11

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування» (реєстр. №6401), який забезпечує право кожного громадянина знати, які об’єкти належать його громаді та які рішення ухвалює місцева влада.

Фото без опису

Закон передбачає обов’язкову онлайн-трансляцію пленарних засідань та засідань комісій органів місцевого самоврядування, архівні записи яких мають зберігатися протягом принаймні 5 років, за винятком інформації з обмеженим доступом. Ці положення Закону почнуть діяти через 3 місяці з дня його оприлюднення. На період воєнного стану та 30 днів після його завершення замість онлайн-трансляцій буде діяти вимога публікувати відеозаписи засідань. Закон також передбачає більш відкриту роботу постійних комісій, оскільки проєкти порядку денного постійних комісій рад, а також їхні результати з поіменним голосуванням будуть оприлюднюватися на сайті ради як публічна інформація.