Штраф від 3060 гривень: за спалювання сухої трави жителів притягуватимуть до відповідальності

Дата: 23.03.2023 14:38

Триває весняний період, потепління та початок земляних робіт. Разом з цим, чимало людей беруться спалювати суху рослинність та створювати масштабні займання у еко системах.
Закликаємо суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не розпалювати багаття та не провокувати пожежі на території Полянської територіальної громади.
Спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню. Такі необдумані дії можуть призвести до займання будинків та споруд, які знаходяться поруч із осередком вогнища, та найгірше – до отримання опіків або ж трагічної загибелі людей.
Не слід випалювати суху траву та сміття і на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
За чинним законодавством порушники правил пожежної безпеки нестимуть адміністративну відповідальність.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 гривень, а на посадових осіб − від 15 300 до 21 420 гривень.