3 грудня в адмінбудівлі в селі Голубине Полянської територіальної громади відбулося урочисте відкриття пам'ятної дошки.

Дата: 06.12.2021 15:20

ЇЇ встановили на честь входження краю в склад Першої Чехословацької республіки, назва якої "Підкарпатська Русь".

На урочистостях виступив заступник голови Полянської сільської ради Василь Зварич, який розповів історію перебування  краю в "Підкарпатській Русі" та підкреслив позитивні аспекти розвитку, зокрема в економіці, освіті та культурі.

Уже традиційно не оминув захід Іван Латко, голова клубу Т. Г. Масарика в м. Ужгород, який виокремив культурні акції, проведені їх організацією спільно із "Русин-Клубом", який очолює Ю. Шипович та організацією ім. А. Духновича.

Після урочистого відкриття монументу, провели круглий стіл за участі науковців УжНУ. Присвятили його 135-річчю народження григорія Жатковича, першого губернатора Підкарпатської Русі, народився який саме в Голубиному. Модератор заходу - Михайло Зан, кандидат історичних наук, доцент УжНУ.

Розпочали круглий стіл із доповіді місцевого жителя, краєписця Миколи Рішка, який розповів про родину Жатковичів в контексті історії краю та села Голубине кінця ХIХ – початку ХХ століття». Другу доповідь «Григорій Жаткович та доля Підкарпатської Русі після Другої світової війни» розказав кандидат історичних наук, доцент УжНУ Павло Худіш. Надалі виступив кандидат історичних наук, екс-голова Ужгорода Еміл Ландовський з розповідю «Незабутні зустрічі у місті Корваллісі (США, штат Орегон) у 1992 році».

В обговоренні також взяли участь член "Русин-Клубу" Михайло Куцкір, голова НРРЗ Євген Жупан, голова організації ім. А. Духновича Юрій Продан, заступник голови "Ужгородської організації словаків" Ігор Пещак та представники клубу Т. Г. Масарика в м. Ужгород.