Національний банк увів в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні.

Дата: 02.05.2018 11:28

Фото без опису

Національний банк України 27 квітня 2018 року ввів у обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні.

Ці монети перебуватимуть у обігу разом із монетами номіналом 1 гривня старого зразка й банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення.

Директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко наголосив, що, починаючи від сьогодні обігові монети номіналами 1 та 2 гривні є дійсним платіжним засобом на території України та обов’язкові:

до приймання за їх номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів;

для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви;

для здійснення переказів.

Водночас Національний банк припиняє друкувати банкноти номіналом 1 та 2 гривні.

“Новими монетами українці зможуть розраховуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу, доки монети поступово не замістять банкноти в обігу, – наголосив він. – Вилучатися з обігу банкноти номіналом 1 та 2 гривні не будуть, із часом монети повністю замінять зношені та пошкоджені банкноти.