Полянська громада
Закарпатська область, Мукачівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Полянська ОТГ розробляє міжнародний проект «на мільйони євро»

Дата: 25.01.2018 20:24
Кількість переглядів: 1001

Фото без опису

Згідно з проектом, у селі Родникова Гута на висоті 1100 м над рівнем моря має бути створено виробництво харчових біодобавок «Родниковий край».

«Не ремонтами єдиними: проекти Полянської об'єднаної громади Закарпатської області». Такою була тема зустрічі в Українському кризовому медіа-центрі у рамках проекту «Речники громад». Гостем студії став Іван Дрогобецький, Полянський сільський голова. Він розповів про унікальний проект, який ініціювала та розробляє його громада.

- 16 лютого у Поляні відбудеться велика наукова конференція за участю представників університетів Кошіце та Ужгорода, Академії наук України, МЗС Словаччини й різноманітних урядових установ України, – розповів він. – Науковці мають визначити, чи має право на життя ідея організувати у селі Родникова Гута на висоті 1100 м над рівнем моря виробництво харчових біодобавок. Цей проект має умовну назву «Родниковий край». Його особливість у тому, що всі необхідні ресурси він отримуватиме з природи, не порушуючи її чистоти. Приміром, сонячну енергію планується отримувати з сонячної електростанції, яку буде збудовано зі своєрідних «парасольок» таким чином, щоб вона займала якнайменше місця. Воду можна буде отримувати з гірських струмків. Вартість проекту обраховується мільйонами євро. Але вже є чимало зацікавлених, і ми переконані, що кошти вдасться знайти.

За словами Івана Дрогобецького, у появі лабораторії, у якій можна було б досліджувати цілющі властивості гірських рослин, зацікавлені не тільки Ужгородський та Кошицький університети, але також й університет Пекіну. Чимало підприємців теж не проти брати участь у цьому проекті.

- У Карпатах ростуть такі рослини, які не ростуть більше ніде, – розповідає Іван Дрогобецький. – Один науковець, якого я привіз до Гути, сказав мені, вказуючи на якусь рослинку, що вона лікує близько сімдесяти хворіб. Карпати у свідомості українців за останні тридцять років перетворилися на відпочинковий регіон. І чомусь ніхто не розглядає наші гори як невичерпну сировинну базу для лікарських препаратів та біодобавок.

Іван Дрогобецький стверджує, що Родникова Гута має перетвориться на великий дослідницький центр Східної Європи, у якому буде створено чимало робочих місць для місцевого населення. Це дасть поштовх для розвитку усього регіону.

Голова Полянської ОТГ також є головою Асоціації «Закарпаття - за чисте довкілля», до якої входить 3 об’єднані громади та кілька необ’єднаних. Насамперед Асоціація займається будівництвом та реконструкцією систем водовідведення, що є значною проблемою для Закарпаття. Крім власних коштів, громада також використовує грантові кошти Євросоюзу. Так, минулоріч на сортування та збір твердих побутових відходів і будівництво систем водовідведення ЄС виділив Асоціації 630 млн грн. Зараз «Закарпаття - за чисте довкілля» розробляє спільний проект для всіх своїх членів вартістю 23 млн євро. 10% з цієї суми має освоїти Полянська ОТГ.

- Вміння правильно написати проект подібно до вміння їздити на велосипеді, – зазначив Іван Дрогобецький. – Якщо один раз поїхав, значить, навчився їздити. У нашій Асоціації та у Полянській громаді зокрема є достатньо фахівців, які мають досвід у написанні проектів. А відтак наш можливості з часом тільки зростатимуть.

http://decentralization.gov.ua/news/8108


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь