У ПОЛЯНСЬКІЙ ОБ'ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ ПРОХОДИТЬ МІЖНАРОДНА НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ " СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО УПРАВЛІННЯ ПУБЛІЧНИМ ЗДОРОВ'ЯМ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ"

Дата: 16.02.2018 15:26

Фото без опису

16 лютого 2018 року з ініціативи Національної науково-технологічної асоціації України та Полянської об’єднаної територіальної громади, за підтримки УжНУ, технічного університету м.Кошице (Словаччина), Дебреценського університету (Угорщина), Закарпатської торгово-промислової палати, в рамках формування «Українсько-словацького міжнародного центру інновацій і трансферту технологій» у Полянській ОТГ відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Система електронного управління публічним здоров’ям територіальної громади».

У конференції, яка проходила у формі «круглого столу», взяли участь Юрій Сенюк, радник Голови Національної науково-технологічної асоціації України, Іван Дрогобецький, Полянський сільський голова, Микола Шевченко, член президії НАН України в комітеті ВР України з питань науки і освіти, академік Української технологічної академії, кандидат фізико-математичних наук, Ігор Студеняк, проректор із наукової роботи УжНУ, професор, Олександр Рóтов, сенатор Європейського економічного Сенату, третейський суддя, Почесний консул Республіки Хорватії в Україні, Отто Ковчар, президент Закарпатської торгово-промислової палати, член Ради ТПП України, співголова українсько-словацької ділової Ради, консул Чеської Республіки в Україні, Геннадій Слабкий, директор Державної установи «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України», голова проблемної комісії «Соціальна медицина» МОЗ та НАМНУ, доктор медичних наук, професор,  Іван Миронюк, декан факультету «Здоров’я людини» УжНУ, доктор медичних наук, професор, Дмитро Лук’яненко, ректор Київського національно-економічного університету, доктор економічних наук, професор, Олександр Морозов, доктор технічних наук, професор, Заслужений дiяч науки i технiки України, академік Української технологічної Академії, Олександр Поляков, завкафедрою приватного вищого закладу «Київський медичний університет Української асоціації народної медицини», доктор медичних наук, професор, Олександр Васильєв, доктор біологічних наук, професор Київської лабораторії штучного інтелекту, Ігор Павлусенко, президент Європейського університету функціональної медицини, доктор медичних наук, професор, Юрій Стеценко, олімпійський чемпіон, багаторазовий чемпіон світу, Європи, професор, заслужений майстер спорту,  Данієла Полачкова, представник Кошицького університету, Василь Бузуєв, представник компанії Ві studio, Ярослав Бітієв, координатор проекту «Hub 4.0».

Після вітальних слів та побажань плідної роботи учасникам конференції вищевказаними науковцями та практиками було презентовано:

• передові тежнології та сучасні методики із сфери відтворення та управління громадським здоров’ям і якістю медичних послуг за місцем проживання та їх впровадження;
  • методологію та менеджмент проекту «Розробка і впровадження системи електронного управлінням громадським здоров’ям;
  • методики формування «Паспортів здоров’я»,
  • дистанційні системи об’єктивної діагностики і терапії на базі штучного інтелекту «Кант»,
  • діагностику із застосуванням апаратів «Паркес»;
  • інтегровану медичну платформу e-Health;
  • профілактичну терапію з використанням місцевих лікарських рослин.

У результаті обговорення представлених наукових доповідей та практик впровадження презентованих інновацій було зазначено, що громадське здоров’я – це основа соціально-економічного розвитку громади, а децентралізація державної влади відкриває нові можливості для пошуку та впровадження інноваційних методів розв’язання проблеми  громадського здоров’я в об’єднані громади. Учасники конференції констатували, що для ефективного управління якістю медичних послуг необхідно залучити кращий інтелект нації та наявні вітчизняні та зарубіжні інноваційні системи, тому рекомендували втілити їх як пілотні  на базі Полянської ОТГ.

Іван Дрогобецький зауважив, що поодинокі заходи щодо реформування системи охорони здоров’я тільки поглибили кризу профілактичної медицини, а наявні поодинокі елементи системи громадського здоров’я діють незлагоджено, не адаптовані до нових викликів та не відповідають сучасним вимогам. «На сьогодні відсутні інформаційні системи обліку та моніторингу захворювань, що функціонують у режимі реального часу, тому я впевнений, що впровадження даних інновацій в роботу Полянської громади дасть позитивний результат. Наступного року, а я надіюсь, що наші зустрічі будуть відбуватися щорічно, ми з вами підсумуємо перші здобутки у цьому напрямку», - підсумував Полянський сільський голова.

Фото без опису